Ana Sayfa Enstrümantal Klipler

VİTRİN   DUYURULAR   TÜM ESERLER   BİYOGRAFİ   BASINDAN   HAKAN BAYRAKTAR'DAN   GÖRÜŞLERİNİZ   İLETİŞİM

           

Diskografi

Albümler

Destek Olduğu Albümler

Projeler

Download

 


Besteler

Şiirler

Kitap


Eser Sözleri


Hakan Bayraktar 2000 yılında “Külli Aşk” adındaki ilk albümünü Ahmet Mercan’ın Anlam Ajans’ından çıkardı. Kendisi Türk Sanat Müziği ve Türk Tasavvuf Müziği eğitimli olmakla birlikte “Külli Aşk” tasavvuf tarihinde önemli şahsiyetler olan Yunus Emre, Aziz Mahmut Hüdayi Hz.’nin güfteleri yanı sıra aynı tarzda günümüz şairlerinden Mehmet Mutlu, Adülkadir Karaman gibi şairlerin şiirleri üzerine ağırlıklı olarak Hakan Bayraktar’ın yaptığı özgün bestelerden oluşan eserlerle yapıldı. Albümün Aranjör ve müzik yönetmenliğini Taner Yüncüoğlu üstlendi. Albümde özellikle ülkemizin yetiştirdiği önemli kanun virtüözü Göksel Baktagir’in dikkat çeken icraları bu albümün uzun soluklu olmasında etken oldu. Önce 46’lık manyetik ses kaseti olarak yayımlanan bu albümün önemli miktarda satışıyla birlikte CD si de yapımcı firma tarafından piyasaya sunuldu.
 

2002 yılında yapım ve yönetimini kendisinin üstlenerek Dj Sadi Özmen’e Arzıhal/Yakarış adında bir şiir albümü yaptı ve bu albümde kendi besteleri olan Dahilek Ya Rasulallah ve Yarimden Bir Haber alsam adlı eserleri seslendirdi.

 

2003 yılında yine yapımcılığını üstlendiği sanatçı Esat Aydoğan’ın Güller Hürmetine/Yakma Ya Rabbi adlı albümünde kendi bestesi olan Senin Aşkın Allah’ım adlı eseri Esat Aydoğan’la birlikte yorumladı. Bu eserler İlahi aşkla yanan gönüllerin hislerine tercüman olarak çok geniş kitleler tarafından benimsenmiştir.
 

Uzun bir süre solo albüm yapımına ara vermiş olan sanatçı tıp mesleğiyle ilgili önemli kamu görevlerini sürdürürken müzikten de hiç kopmadı Besteci, prodüktör ve yapımcı olarak yirmi kadar albüme imza attı ve 2005 yılında yeniden kendi albümünü yapmaya karar verdi. Bu kez değişen ve gelişen yeni anlayışlara uygun tarzda besteleriyle geleneksel motifler ve enstrümanları modern aranjelerle birleştirme yolunu seçerek Aranjör Umut Mürare ile çalıştı ve güçlü bir sounda ulaşan “Aşk ve Gül” 2007 albümü 46 lık ses kaseti ve CD olarak birlikte yayımlandı. Özellikle farklı bir tarzda yorumlanan Esmaü’l Hüsna adlı Arapça eser yerli ve yabancı müzikseverlerin dikkatini çekti ve iletişim teknolojisinin de gelişimiyle internet üzerinden tüm dünyada etki gösterdi. “Ben Hep Seni Düşünürüm” adıyla geniş kitlelerce bilinen özgün müzik eserini Hakan Bayraktar bu albümde özgün müzik sanatçısı Eşref Ziya ile birlikte seslendirdi.
 

Aşk ve Gül den sonra kendisinin ve sanatçı Esat Aydoğan’ın sevilen eserlerine yaptığı kliplerden oluşan “Güller Hürmetine Klipler”2007 adı ile bir VCD yayınladı. Sanatçının albüm çalışmaları genellikle kişisel kaygılardan uzak, gelenekten beslenen yeni arayışlara açık ve zamanı aşmayı hedefleyen çalışmalar olmuştur.

 Adınız:
 
 Soyadınız:
 
 E-mailiniz:
 

 Konu:

 İletiniz :
 

           
Copyright © hakanbayraktar.net - hakan@hakanbayraktar.net